У Львові пораненому під Бахмутом воїну повернули ногу до життяЗахисник перестав відчувати ліву ногу після поранення під Бахмутом, оскільки осколок зачепив нерв.

Хірурги лікарні святого Луки Першого медичного об’єднання Львова прооперували військового і змогли відновити функціональність пошкодженої кінцівки, повідомляє пресслужба Львівської міськради.

Віталій Кирилов – з Одеси. Йому 35, за спеціальністю - інженер-програміст. З березня 2022 року добровільно пішов до війська. Каже: це наша країна, наша свобода, яку треба боронити. 18 березня 2023 року потрапив під мінометний обстріл.

«Усе так швидко відбулося. Ми почали відходити. Аж секунда, і я вже лежу на землі та не відчуваю ноги», - ділиться спогадами захисник.

Першу невідкладну допомогу Віталію надали в прифронтовій лікарні. Далі – у Дніпрі, і вже звідти його доправили до Львова – до Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ. Вже тут команда хірургів та травматологів встановили діагноз: відкритий вогнепальний багатоуламковий перелом обох кісток гомілки з ушкодженням малогомілкового нерва. Відновити функцію ноги можливо лише хірургічним шляхом.

Операція була плановою і добре підготовленою. Їй передувало гоєння рани. Хірургічне втручання складалось з двох етапів. Перший: лікарі знайшли та видалили осколок, провели ушивання малогомілкового нерва з обертанням сублімованим (сухим) свинячим перикардом. Другий етап: остеосинтез кісток гомілки. Це хірургічне лікування переломів, що полягає у з’єднанні кісток та фіксації кінцівки механічними конструкціями та імплантами.

Операція тривала три години та пройшла успішно. А відновлення нерву – це не швидкий процес. Тож попереду у Віталія – тривала реабілітація. Після відновлення захисник хоче повернутися на передову. Він вже може пересуватися на милицях та відчуває ногу, і дякує за це лікарям.

Через російську агресію щодня страждають сотні людей, тому аби зробити їхнє лікування й реабілітацію комфортними і доступними в Україні, у Львові, в Національному центрі реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN), з кожним українцем працює мультидисциплінарна команда, яка надає хірургічну, фізичну, психологічну та психосоціальну професійну допомогу. Завдяки підтримці донорів, відкрили протезну майстерню та встановлюють біонічні протези, а також облаштувати новий сучасний корпус реабілітації: це 7 поверхів ізнайсучаснішим обладнанням для відновлення. Щороку отримувати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців.

Читайте також: У Львові повністю замінили ногу протезом 28-річном воїну, - ФОТО.