З початку 2023 року на Дніпропетровщині зафіксували 13 випадків сказу серед тваринНа Дніпропетровщині цьогоріч підтвердили 13 випадків сказу тварин. Якщо така вкусить людину, єдиний метод уникнути зараження смертельно небезпечною хворобою – своєчасне щеплення. Вакцини в області достатньо.

Про це повідомляє Дніпропетровська обласна військова адміністрація.

«В області останній випадок сказу серед людей був у 2017 році. Але щороку фіксуємо хворобу у безпритульних, домашніх і диких тварин. Цьогоріч підтвердили 13 інцидентів зараження», – зазначила завідувачка відділення Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб Галина Шамичкова.

Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через слину. У разі укусу необхідно ретельно промити рану під струменем води, бажано з милом. Потім – обробити край 5% розчином йоду. Накласти стерильну пов’язку і терміново звернутися до сімейного лікаря або у травмпункт. Там призначать курс профілактичних щеплень. 

В Дніпропетровській ОДА наполягають, що щоб уникнути масового поширення сказу, необхідно щороку вакцинувати своїх домашніх улюбленців. Якщо помітили неадекватну поведінку – зверніться до ветеринарної служби.