Хвороба Лайма на Львівщині – з початку року 25 випадків
2023-05-13 00:11:21 Источник: https://allday.kr.ua
За 4 місяці 2023 року на хворобу Лайма в області уже захворіли 25 жителів області. У Львівській області торік зареєстрували 278 випадків захворюваності на хворобу Лайма, що вдвічі більше ніж в 2021 році.
Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.
З огляду на це, у департаменті з питань цивільного захисту відбулась нарада щодо небезпечності розповсюдження кліщів та методи зменшення їх популяції. Серед учасників – директорка обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталя Іванченко та директор комунального підприємства «Профілактична дезінфекція» Роман Довбуш.
Під час наради учасники обговорили проблематику небезпеки розповсюдження іксодових кліщів та визначили напрямки вирішення цієї проблеми. Отож, для забезпечення санепідблагополуччя на території області доцільно вжити такі заходи:
- Забезпечити належне утримання парків та рекреаційних зон, не допускати наявності нагромадження сухої трави та листя;
- Активізувати освітню роботу з населенням щодо профілактики присмоктування кліщів та дій у разі виявлення кліщів;
- Проводити акарицидну обробку рекреаційних зон, місць масового перебування людей на територіях зелених насаджень, у тому числі закладів охорони здоров’я та закладів освіти двічі на рік з дотриманням вимог безпеки для людей та навколишнього середовища;
Під час проведення акарацидної обробки різко зменшується популяція іксодових кліщів, що відповідно веде до зменшення ризиків зараження небезпечними хворобами. Рекомендована обробка рекреаційних зон, лісосмуг, парків, скверів, зелених насаджень в громадських просторах, навчальних та дошкільних закладах.
Довідка. Щороку, із настанням тепла, активізується ще одна, більш звична, та не менш небезпечна загроза - іксодові кліщі, які є збудниками небезпечних захворювань.
Зазвичай, сезон активності кліщів триває по листопад та має два піки активності – у квітні-травні та у серпні-вересні. Все залежить від погодних умов.
Зони розмноження та активності іксодових кліщів: рекреаційні зони, лісосмуги, парки, сквери, зелені насадження в громадських просторах, навчальних та дошкільних закладах.
Вони можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини і тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Збудники потрапляють у наш організм під час присмоктування кліща (укусу).
Читайте також: Завтра на Львівщині обійдеться без заморозку – прогноз погоди.