Грандіозна перевірка і скасування пенсій: хто з пенсіонерів має всі шанси залишитися без виплатУ Раді планують перевірити правомірність надання пенсійних виплат для українців. таким чином, частина пенсіонерів може втратити право на отримання грошового забезпечення.

Про це йдеться на сайті ФПУ в опублікованому проєкті наказу "Про затвердження Методики верифікації пенсійних виплат та щомісячного довічного грошового утримання". Згідно з ним, перевірятимуть дотримання вимог обміну інформацією щодо персональної інформації пенсіонерів, пише ТСН.

Зазначається, що перевірятимуть також, чи правильно вказані персональні дані одержувачів виплат та правомірність надання пенсій.

Скасувати пенсійну виплату можуть, якщо:

знайдуть помилку в прізвищі; виявиться, що пенсію отримували за фальшивими документами; людина не отримує гроші протягом шести місяців; пенсіонер став переселенцем і кудись переїхав; громадянин прожив певний час за кордоном (пенсію не платитимуть лише за час перебування не в Україні).

Пенсіонерам, які виїхали за кордон, тепер надсилатимуть виплати міжнародними переказами. Гроші можна буде отримувати у відділенні пошти, в яке Укрпошта технічно зможе надіслати переказ.

Виокремимо, що йдеться про пенсіонерів, які до цього отримували пенсію готівкою, а не на картку – для останніх нічого не зміниться.

Нагадаємо, Міністерство фінансів та Пенсійний фонд України проводить процедуру перевірки одержувачів соціальних виплат, зокрема і пенсіонерів. Відповідно до наказу "Про затвердження Методики верифікації пенсійних виплат та щомісячного довічного грошового утримання".