В Україні планують скасувати карантин та зробити вакцинацію проти СOVID-19 рутиннимМіністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко пояснив, що означає рішення ВООЗ щодо скасування надзвичайної ситуації з COVID-19 і коли в Україні планують зняти карантинні обмеження.

Всесвітня організація охорони здоров’я ще не скасувала пандемію, утім, COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я, і на нього будуть реагувати так саме, як і на інші вірусні захворювання, розповів Ляшко.

За словами міністра, перехід COVID-19 у статус сезонного захворювання триватиме протягом 2023-2025. Програма передбачає вчасне виявлення хвороби та госпіталізацію у разі необхідності.

Вакцинація проти COVID-19 стане рутинною, як проти грипу. Робити щеплення можна буде напередодні кожного епідсезону, з урахуванням того, який штам вірусу циркулює.

Під кожен штам буде розроблятися вакцина. Рутинна вакцинація, зазвичай, є платною. Безплатно вакциною забезпечуються тільки певні незахищені верстви населення.

«Однак, щодо вакцини проти COVID-19, наразі її достатньо. І поки є можливість робити щеплення безкоштовно», – пояснив Віктор Ляшко.

За рекомендаціями ВООЗ, буде вводитися поступове послаблення карантинних заходів щодо подорожей. Наразі сертифікати про вакцинацію треба лише для міжнародних поїздок.

За період пандемії в Україні на COVID-19 захворіли 5 млн 544 тис. людей. Померли 112 тис., серед них 89 дітей.

Читайте також:

Як отримати рецепт на ліки, якщо ви живете в селі

В Броварах для онкохворих виділять 1 млн 250 тис. грн