Мобілізація в травні: кого відразу відправляють на фронт та термін навчання чоловіків без досвідуНещодавно Верховна Рада України вкотре продовжила мобілізацію та воєнний стан, тому масова роздача повісток українців продовжиться.

Редакція розкаже кого з мобілізованих зразу відправляють на війну, який термін навчання в навчальних частинах. 

У квітні 2023 року парламент ухвалив постанову, згідно з якою в Україні розширили повноваження ТЦК. Тепер вручити повістку українцям можуть в будь-якій області, незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку. 

За ігнорування повістки в період воєнного часу в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. УНІАН пояснював, в яких випадках випишуть штраф за неявку до військкомату, а коли справа може набрати більш серйозних обертів.Під час воєнного стану можуть мобілізувати будь-якого з військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років як з воєнним досвідом, так і без нього.

Кого відправляють на війну відразу після мобілізації

За словами керівника територіального центру комплектування Бурині Сергія Павлова одразу на фронт потрапляють люди з бойовим досвідом або ті, хто хоча б служив раніше.

«Люди які служили та мають досвід, відправляємо вже у бойові військові частини, але люди, які не служили ― всі потрапляють в учбові частини», ― підкреслює полковник Павлов.

Незалежно від ступеня підготовки мобілізованого, майже всіх спочатку відправляють на навчання, яке триває мінімум один місяць.

Скільки триває навчання мобілізованих без воєнного досвіду

Мобілізованих без досвіду відправляють в учбові частини, де вони "проходять всю підготовку від 1 до 3 місяців", зазначив Павлов.

Якщо є необхідність, чоловіка можуть відправити на навчання за кордон до Польщі або Німеччини.

Що брати з собою мобілізованому

За словами начальника ТЦК у навчальному центру військовому мають видати усе необхідне крім білизни, а саме каримат, речові мішки, форма, спорядження.

«На даний час, коли у нас військовозобов'язаний відправляється у військову частину або учбову частину, необхідно щоб у нього було у що перевдягнутися: труси, шкарпетки», ― підкреслив Сергій Павлов.

Кого саме хочуть насамперед призивати, які категорії людей

Насамперед, зрозуміло, придатних за станом здоров'я і тих людей, у яких є військовий досвід. Також будуть призивати тих людей, які придатні за станом здоров'я від 28 до 60 років відповідно. Також обмежено придатних віком від 28 до 60 років. Зрозуміло, що не на передову, але в частини постачання, швидше за все, їх призвуть.

Також можуть призвати осіб з інвалідністю і тих людей, які мають відстрочку за сімейними обставинами. Але, уточнив Никифорчук, тут є одне дуже велике "але" - тільки за їхнім бажанням.

Тобто якщо ви не хочете то ви, звісно, можете не йти. А якщо хочете, то призвати вас можуть, правда, тільки за місцем вашого проживання.

Також в Україні не призивають людей віком від 18 до 27 років. Але і тут є певні винятки, зазначив адвокат. Їх теж мобілізуватимуть, але на добровільній основі.