На Буковині у 2023 році зафіксували девʼять випадків хвороби ЛаймаУ Чернівецькій області з початку 2023 року зафіксували вже девєять випадків хвороби Лайма, яка спричинена укусами кліщів.

На Буковині цього року зафіксовано дев’ять випадків хвороби Лайма, - повідомила Чернівецька ОВА.

Цьогоріч, за результатами досліджень обласного центру контролю та профілактики хвороб, із 92 кліщів, зібраних у природі, в 13 виявлено борелії – збудника хвороби Лайма. З 32 кліщів, знятих із людей, у восьми виявлено збудника недуги. Наразі в області за чотири місяці зареєстровано дев’ять таких випадків у дорослих та у двох дітей.

Від ретельності огляду залежить ваше здоров’я. Простий огляд після прогулянки в лісі чи парку має стати звичкою. Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб.

Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через два-три дні: на місці укусу з’являються набряк, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах.

Здати кліща на дослідження виявлення борелій та оцінку ступеня індивідуальної інфікованості кліща можна у ДУ "Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" за адресою: м. Чернівці, вул. Гакмана, 7, тел. (0372) 55 16 17.

Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)