Чи можна пити воду під час та після їжі: дієтолог розвінчала популярні міфи та надала важливі рекомендації



Багатьох хвилює питання, чи можна пити воду або будь-яку іншу рідину під час їжі або відразу після їжі. З цього приводу існує чимало міфів та хибних думок, розвіяти які вирішила дієтолог, нутріціолог, консультант з харчування Ірина Христянович.

Чи розріджує випита вода шлунковий сік

Ірина Христянович одразу зазначила, що пити воду як під час їжі, так і відразу після трапези можна. Рідина нічого не вимиває і нічого не розріджує, як вважають деякі люди.

Фахівчиня зазначає, що шлунок має дуже складну будову, в якому вода практично не змішується зі шлунковим соком, швидко проходячи до 12-палої кишки.

Вона розповідає:

Тому абсолютно не важливо, коли ви п'єте, адже вода не зможе хоч скількись серйозно розрідити ні шлунковий сік, ні підшлунковий сік, ні жовч, ні кишковий сік.

Отже усі розмови про розрідження шлункового соку водою є абсолютно безпідставними. Випита рідина жодним чином не заважає процесам травлення.

Однак все ж є одне "але"

При цьому в даному питанні є один важливий нюанс.

Ірина Христянович розповіла, що вченими було встановлено, що якщо запивати їжу холодними напоями (наприклад, крижаною водою або колою з льодом), то час перебування їжі в шлунку скорочується з 4-5 годин до 20 хвилин.

Тобто під час прийому холодної води їжа буквально виштовхується зі шлунка. Через це з’їденою їжею неможливо насититися, відчуття голоду настає дуже швидко. А це – прямий шлях до ожиріння. Крім того, це сприяє початку гнильних процесів у кишечнику, бо не відбувається нормальне перетравлення.

Тому при вживанні будь-якого холодного напою після їжі білкова частина продуктів не буде повноцінно перероблена в шлунку, а просто перейде до кишечника, де буде гнити. Це загрожує розвитком кишкових запальних захворювань (коліти, ентерити) і дисбактеріозу.

Тому для тих, хто не може обійтись без склянки води під час або після їжі дієтолог рекомендує:

Не пийте холодних напоїв до або після їди. Усі рідини повинні мати температуру не нижче кімнатної. Це ж саме стосується і прийому морозива: не варто їсти морозиво після їжі, ефект буде тим самим - харчова грудка швидко покине шлунок, а його білкова складова залишиться не перевареною.