Вручення повістки через родичів: юрист розповів, за яких умов це можливо за законом
2023-05-02 13:48:06 Источник: https://www.5692.com.ua/
За нормами, встановленими для воєнного часу, працівники ТЦК та СП мають право вручати повістки військовозобов'язаним чоловікам у будь-якому місці.
У деяких випадках цей документ може бути переданий за адресою проживання через родичів військовозобов'язаного. Але важливо знати всі правові нюанси такого варіанту вручення повістки.
Про це в ефірі 7 телеканалу Одеси розповів юрист Максим Шинжирбаєв.
Після розширення повноважень ТЦК та СП, що були прийняті урядом у квітні 2023, повістку можуть вручити незалежно від реєстрації та від місця перебування на військовому обліку.
При цьому повістка вважається правильно врученою, якщо у ній вказані персональні дані особи, яку викликають у військкомат, та якщо військовозобов'язаний особисто її отримав і підписав.
Інший варіант законного вручення повістки – коли її отримав хтось із родичів, якому виповнилося 18 років та який мешкає разом з військовозобов'язаним.
Таким чином, документ може бути вручений батькам особи, якій виповнилося 18 років та яка підлягає військовій службі, у випадку спільного їх проживання.
Нюанси вручення повістки через родичів
У випадку, якщо військовозобов'язаний прописаний за місцем проживання батьків, але живе окремо від них, вручити повістку через родича неможливо.
Юрист зазначив:
Лише якщо достеменно відомо, що особа там мешкає постійно.
Крім того, неналежно врученою вважається повістка, яку відправили поштою або через мессенджери соцмереж. Також не зобов'язують громадянина йти у військкомат виклики до ТЦК телефоном або через смс.
Якщо вручення повістки відбулося при дотриманні усіх норм, але військовозобов'язаний не являється за повісткою та уникає строкової служби, тоді правоохоронці можуть розпочати кримінальне провадження.