ВІсім вчителів-колаборантів Маріупольського району отримали підозри за співпрацю з окупантами, - ФОТО



Вісім вчителів Донецької області, які погодилися співпрацювати з окупантами, підозрюються у колабораційній діяльності. Їм загрожує 10 років ув’язнення.

Про це повідомила пресслужба прокуратури Донецької області.

“За даними слідства, у червні-вересні 2022 року семеро жінок та чоловік почали добровільно співпрацювати з окупаційною владою РФ. Вони обійняли псевдопосади у закладах освіти та очолили відділи в “адміністраціях ДНР”, - йдеться у повідомленні.

Двоє з них в захопленому Маріупольському державному університеті обійняли посади так званого декана педагогічного факультету і «відповідального секретаря приймальної комісії МДУ ДНР». «Декан», зокрема, надає розпорядження працівникам, студентам, докторам і аспірантам факультету, контролює якість роботи викладачів, впроваджує орієнтовані на державу-агресора навчальні плани. Також, щоб дізнатися про усі тонкощі викладання за стандартами РФ, у складі делегації захопленого окупантами вишу жінка відвідала Санкт-Петербурзький та Костромський державні університети.

Чоловік став «першим проректором Приазовського державного технічного університету. Він планує та організовує освітній процес за стандартами та навчальними планами так званої «ДНР».

Ще двоє колаборанток обійняли фейкові посади «начальниці відділу освіти адміністрації Першотравневого району» квазіреспубліки «ДНР» та заступниці директора з учбової роботи так званої «Муніципальної бюджетної ЗОУ «Волноваська школа №5».

Інші троє громадянок стали псевдодиректорками «Муніципальної бюджетної ЗОУ Сартанська школа ім. В.С. Бойко», «Ялтинської школи № 2» і «МБОУ Камишуватська школа».

“Підозрювані виконують покладені на них окупаційною владою організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, керують закладами та організовують учбовий процес згідно із законодавством РФ, виховуючи в дітях ненависть до України”, - наголосили у прокуратурі.

Наразі за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури 8 громадянам України заочно повідомлено про підозру у  (ч. ч. 3, 5 ст. 111-1 КК України).

Максимальне покарання – 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років.

Досудові розслідування здійснюються ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Читайте також: Карати чи помилувати. Що робити з вчителями-колаборантами, - опитування 0629