Лишають субсидії через невчасне надання показників лічильників: пояснення НафтогазуБагатьох українців неприємно дивують суми у платіжках за газ, які час від часу перевищують фактичне споживання. При цьому, якщо оплачувати не всю зазначену суму, а тільки те, що відповідає фактичному споживанню, тоді утворюється віртуальний борг. Через такий борг є ризик залишитись без субсидії в новому сезоні.

Чому у платіжках неправильні суми

Як пояснили у Нафтогазі, найпоширеніша причина некоректних сум у квитанціях за спожитий газ – невчасні чи неправильно передані показання лічильника. Дані лічильників спочатку обробляють оператори газорозподільних мереж – міськ- або облгази. Потім отримані показники надходять до газопостачальної компанії Нафтогаз, яка формує фінальні рахунки кожному споживачеві.

Якщо споживач передає показники пізніше або не зробить цього зовсім, оператори газорозподільних мереж самостійно розраховують спожитий обсяг блакитного палива на основі «планового місячного обсягу споживання». А він може бути істотно вищим за фактичний.

Як можна виправити суми у платіжках

Якщо з’ясувалось, що цифри у платіжках завищені, слід актуалізувати дані лічильників. Для цього потрібно передати правильні показання з 1 по 5 число наступного місяця.

У разі неприйняття даних, доведеться звернутися до облгазу із заявою (можна в онлайн режимі). При цьому варто бути готовими до того, що облгаз може попросити надати додаткову інформацію:

  • надіслати чітке фото показань лічильника;
  • для підтвердження актуальної дати, поруч із лічильником сфотографувати чек із магазину, свіжу газету чи інший носій з поточною датою (якщо на фото з пристрою дата виставляється автоматично, робити це не прийдеться).

Відправляючи електроний лист з показаннями та додатковою інформацією, у темі слід вказати «Для коригування показань» та вказати у листі номер особового рахунку.

Перерахунок показань газового лічильника за зверненням споживача здійснюється протягом 10 діб з дня подання заяви.

Перевірка стану рахунку без паперової платіжки

Щоб переконатися у наявності або відсутності боргу, не обов’язково чекати на отримання паперового рахунку. Його можна швидко перевірити у будь-яку дату. Для цього треба:

  • зайти в особистий кабінет my.gas на сайті Нафтогазу;
  • зайти в Viber або Telegram та знайти чат-бот GASUA;
  • звернутись до NaftogazGasSupply у Facebook Messenger.