Зеленський присвоїв розстріляному воїну ЗСУ Мацієвському, як помер зі словами "Слава Україні!", звання ГерояПрезидент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України Олександру Мацієвському, якого розстріляли росіяни в полоні після слів "Слава Україні!".

Про це Зеленський повідомив у вечірньому зверненні.

"Сьогодні я присвоїв звання Героя України Олександру Мацієвському. Солдату, людині, яку знатимуть всі українці. Людині, яку пам’ятатимуть вічно. За його хоробрість, за його впевненість в Україні – і за його "Слава Україні!"", - сказав президент.

Раніше Служба безпеки встановила, що українським військовим, якого розстріляли після слів "Слава Україні!", був снайпер 163 батальйону 119 окремої бригади ТРО Чернігівської області Мацієвський Олександр Ігорович. Його розстріляли 30 грудня 2022 року, а тіло повернули додому в лютому 2023 року.

Зеленський присвоїв розстріляному воїну ЗСУ Мацієвському, як помер зі словами "Слава Україні!", звання Героя, фото-1

Нагадаємо, 6 березня в соцмережах поширили відео, на якому російські окупанти розстріляли беззбройного українського військового. Спочатку чоловік у формі ЗСУ дивиться в бік, де розташована камера, а голос за кадром каже: "Знімай його", маючи на увазі шеврон військового. На це полонений відповідає: "Слава Україні". Після цього його розстрілюють.