У Миколаєві до 12 років засудили працівницю “Зорі-Машпроекту” за держзрадуЗаводський райсуд Миколаєва визнав місцеву жительку винною у злочинах проти національної безпеки України. Жінка працювала на посаді старшого майстра виробничої дільниці в НВКГ "Заря-Машпроект".

Як повідомляє Судовий репортер, наприкінці грудня 2021 року невстановлена особа створила Telegram-канал з чатом для спілкування мешканців Миколаєва та області, які є прихильниками сепаратизму, колабораціонізму та інших ідей проросійської спрямованості.

У період із кінця травня до кінця червня, жінка неодноразово писала в цей Telegram-канал про наслідки обстрілів і місцезнаходження у Миколаївській області Збройних Сил України. Також поширювала повідомлення, які виправдують військову агресію рф.

Військовий комендант оборони міста Миколаєва на запит СБУ підтвердив, що за вказанами обвинуваченою адресами росіяни у подальшому маосово обстріляли ракетами берегову лініїю мікрорайону Матвіївка, а також пошкодили промислові складські приміщення.

У судовому засіданні громадянка свою вину визнала частково, а саме в виправдуванні збройної агресії рф. Вона розповіла, що дійсно переписувалася у чаті в Telegram, репостила дописи інших осіб та коментарі до них, але без мети поширення інформації про переміщення Збройних Сил України з метою надання такої інформації росії.

Обвинувачена говорила, що тільки коментувала пости інших користувачів і не була їх безпосереднім автором. Також додала, що на той момент не розуміла, що це є кримінально каране діяння, думала, що вона має право, передбачене Конституцією, на вільне спілкування у закритій спільноті і не розуміла, що це зашкодить державі. 

Нагадаємо, колишній командир 73 морського центру ССО Едуард Шевченко, стверджує, що не співпрацював з фсб та не готував здачу Очакова російським окупантам.