Під мобілізацію підпадають ще 3 категорії чоловіків: про кого йдетьсяВ Україні продовжено мобілізацію до 20 березня 2023 року. На сьогоднішній день, ТЦК відчули на собі деякі складнощі стосовно мобілізації військовозабов`язаних. Країна має достатньо великий резерв мобілізацій, правда він поки недоторканий.

Полковник запасу Збройних Сил України, Роман Світан мав нагоду розповісти в ефірі «Радіо НВ», про певну категорію чоловіків, котрі після короткого навчання, могли поповнити запас ЗСУ.

Бійці зі значним досвідом

На сьогоднішній день, є велика кількість призовників, які наразі перебувають на військовому обліку, але їх не мобілізують.

Це стосується працівників силових відомств, котрі дисципліновані та мають військовий досвід володіння зброєю. Вони не потребують базового навчання, та могли б бути корисними на усіх бойових фронтах.

Це стосується Міністерства внутрішніх справ, СБУ, МНС, охоронців. Цілий пласт зараз є тих, хто стоїть на спецобліку. Їх не мобілізують, військкомати призвати їх не можуть, – каже полковник.

Захист від мобілізації працівників підприємств

Зі слів полковника запасу, достатньо велика кількість чоловіків мають захист від мобілізації. Що саме цікаве, то це стосується не лише працівників критичних структур. Але й про робітників, які не працюють в важливо критичних підприємствах.

- Заброньовані, напевно, всі. Навіть АТБ, на мою думку, собі прибиральників забронювало, - говорить Світан.

Чоловіки від 18-27 років

Наразі, призупинена мобілізація таких чоловіків на строкову службу, у зв’язку з війною в країні. Пан Світан вважає, що настільки масштабна армія чоловіків, які підпадають під цей вік, нажаль не підлягають призиву.

Строкова військова служба повинна відновитися повністю, переконаний військовий. Зокрема, це надасть можливість сотні молодих хлопців, які пройдуть навчання, долучитися до лав ЗСУ, та якщо це буде потрібно, навіть підмінити тих бійців, які наразі перебувають на передовій.

Читайте також: В Україні дев'ять банків можуть закритися: з якими працювати безпечно

Перехід на літній час 2023: коли переводимо стрілки годинника, як допомогти організму