Список продуктів, які заряджають енергією на весь день: поради фахівців



Багато людей не з чуток знають, що таке нестача енергії і сил протягом робочого дня. Це проявляється постійною сонливістю, сповільненістю, небажанням спілкуватися з оточуючими та апатією, яка іноді межує з депресивним станом. Це може бути пов’язане з багатьма факторами, але один з них, який виявляється найчастіше, - це неправильне харчування.

Спеціалісти вважають, що позбавитись даного синдрому можна, переглянувши свій щоденний раціон і додавши до нього декілька важливих компонентів.

Вуглеводи

З урахуванням того, що вуглеводи є основним джерелом енергії для людей, продукти з їх достатньою кількістю повинні бути присутніми в раціоні постійно.

Підживляти свій організм вуглеводами можна за рахунок солодощів, які дарують швидкий прилив енергії, але краще це робити, споживаючи крупи, цільнозерновий хліб, боби, які довше перетравлюються і забезпечують постійним рівнем енергії протягом дня.

Жири

Ті, хто намагається схуднути, деколи зовсім відмовляються до споживання жиру. Але це велика помилка, адже через брак жирів з’являються втому і сонливість. Це пояснюється тим, що без певної кількості жирів, які поступають з їжею, у нашому організмі спостерігається коливання рівня енергії.

Тому потрібно щоденно споживати продукти з корисними жирами: насіння, горіхи, рослинні олії, жирні сорти риби.

Клітковина

Цей харчовий компонент дуже важливий для підтримки серцево-судинної системи і роботи кишківника, а також саме він значною мірою відповідає за насичення. Без достатньої кількості клітковини ми частіше відчуваємо голод і втому.

Отримувати клітковину рекомендується з цільнозернових продуктів, фруктів, овочів, квасолі.

Вітаміни групи В

Вітаміни цієї групи допомагають процесам метаболізму, що сприяє найефективнішій трансформації їжі в глюкозу. Багата їх кількість міститься у наступних продуктах: курятина яйця, молочні продукти.

Тим, хто не споживає продукти тваринного походження, рекомендується збагатити раціон горіхами, бобовими,  сочевицею, соєвим молоком. 

Залізо

Цей незамінний для організму мікроелемент важливий для утворення гемоглобіну – спеціального білка у червоних кров'яних тільцях. Саме завдяки ньому кисень транспортується по всім органам, що впливає на отримання необхідної кількості енергії.

Найкращі джерела заліза: печінка, риба, сир, горіхи, зелені листові овочі.