Міністр оборони озвучив ідею припинити строкову службу в арміїМіністр оборони Олексій Резніков припустив, що в Україні можуть скасувати строкову службу в результаті реформи армії. На заміну прийдуть курси спеціальної військової підготовки. Про це Резніков розповів у інтерв'ю LIGA.net, пише Інформатор.

Міністр заявив, що, на жаль, росія після нашої перемоги не полетить в космос і буде мріяти про реванш. Тому єдиний спосіб не допустити повторне вторгнення – це створити потужний сектор сил безпеки та оборони, а також зрозумілу концепцію армії резервістів. Резніков нагадав, що в такий спосіб живе Швейцарія.

"Тому я переконаний, що культура військової професії має стати трендом. Як в Ізраїлі, наприклад. Можливо, строкова служба нам більше не потрібна. Але кожна молода людина в 18 років починає проходити спеціальні курси підготовки: медицина, стрільба, окопи, злагодження. Далі навчається на кого хоче, але раз на рік проходить місячні курси за спеціалізацією. Хочеш бути кулеметником – розвивайся як кулеметник. Хочеш бути оператором дронів – давай", – заявив міністр оборони України.

Резніков переконаний, що в українців має бути зброя та вміння добре нею користуватися. За його словами, ворог має знати, що кожен повнолітній українець може дістати автомат і чинити опір.

"Ходити в тир – ця культура має бути. Мають працювати тири, щоб всі вміли вправно користуватись вогнепальною зброєю. Потрібно завершити реформу, і офіційно зареєстрована вогнепальна зброя має бути у населення, звісно, з проходженням перевірок у психіатра, нарколога та правоохоронних органах. Коли ворог буде знати, що кожен повнолітній українець може дістати з-під ліжка автомат і чинити опір, він 10 разів подумає", – вважає Резніков.

Тому він вважає, що військові кафедри в Україні точно потрібні. Але треба думати про їхню спеціалізацію. Також він наголосив, що це його думки, які він вже обговорив та погодив з прем’єр-міністром.

"Це записано в нашому плані й це один з елементів змін до законодавства, які ми готові робити. Це чітко збігається з позицією президента, ми з ним про це говорили", – додав Резніков про реформу армії.

Що відомо про призов в Україні

Призову на строкову службу підлягають українці, придатні за станом здоров’я, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років та не старше 27 років, які не мають права на відстрочку. Відповідно до законодавства, строковиків залучають насамперед до комплектування арсеналів, баз, складів, центрів зберігання боєприпасів та на посади, пов’язані із забезпеченням життєдіяльності військових частин.

До участі у бойових діях строковиків не залучають. Відстрочку надають, зокрема, тим, у кого батьки або один з них непрацездатний, батьку трьох і більше маленьких дітей або дитини з інвалідністю. Відстрочення від призову на строкову військову службу може надаватися студентам на період навчання, а також аспірантам, інтернам чи докторантам.

Нагадаємо, ми писали, хто не підлягає призову у воєнний час за станом здоров’я: перелік хвороб.