Про несподіване знайомство в Брюсселі з… коростенцемПРО НЕСПОДІВАНЕ ЗНАЙОМСТВО У БРЮССЕЛІ З… КОРОСТЕНЦЕМ

Майже місяць тому, протягом 7-8 лютого, міський голова Володимир Москаленко з робочою поїздкою відвідав Брюссель, яка була організована Мережею захисту національних інтересів «АНТС» та International Centre for Ukrainian Victory.

Спільно з мерами інших громад Володимир Васильович був присутній на засіданні Європейського, Брюссельського та Бельгійського Парламентах, на одному з яких познайомився із коростенцем Сергієм Терешком, який, як виявилось у ході їх розмови, обіймає посаду заступника представника України при Європейському Союзі.

Мені ж стало цікаво дізнатися більше інформації про пана Сергія, оскільки ніколи не чула про нього раніше. Тому днями я зустрілася з його мамою Раїсою Терешко, яка виявилась дуже приємною жінкою і охоче розповіла мені про життєвий шлях свого сина Сергія.

Народився Сергій у Коростені в звичайній родині: мама, Раїса Терешко, має середньо-технічну освіту й 31 рік свого життя пропрацювала на ПрАТ «Хіммаш» (зараз на заслуженому відпочинку). Тато (на жаль, покійний), Валентин Терешко, мав вищу освіту, працював у тодішній 12 школі вчителем фізкультури, також був тренером-викладачем із велосипедного спорту та мав звання Майстра спорту СРСР з велосипедного спорту.

Цікавим є те, що Валентин Терешко в свій час привив любов до велосипедів усім членам своєї родини.

– Велосипед – це наша стихія, – посміхається пані Раїса, і додає, що кожен має свій транспорт. Тому хобі у всіх спільне – велосипедний спорт.

Родина Терешків має двох синів: Сергій – старший (43 роки) та Ігор – молодший (33 роки), працює перекладачем у Києві. До речі, обидва брати закінчили один і той же ВНЗ – Київський гуманітарний інститут, факультет міжнародних відносин, і обидва з червоним дипломом. От тільки кар’єрний шлях обрали різний.

У школі Сергій теж навчався на високі бали, відмінно знав англійську мову.

– До 7 класу він навчався у 7 школі, а потім, як побудували 12-ту школу, ми його перевели туди. У 1997 році Сергій її закінчив, – згадує пані Раїса. Після школи хлопець вступив до інституту, за співбесідою, оскільки мав високі знання. Згодом додатково здобував знання за кордоном, зокрема у Польщі та Америці.

Закінчивши навчання в інституті, юнак залишився працювати на своїй кафедрі, адже добре там себе зарекомендував. Спочатку працював методистом, далі викладачем. І це був початок його кар’єрного шляху…

– Кар’єрний шлях Сергія складається з багатьох етапів, але він всього добивався своїм розумом. Зокрема працював у РНБО, Кабміні, Адміністрації Президента. Зараз він працює у Міністерстві закордонних справ, це його основна робота, – розповідає Раїса Терешко.

Вже з Міністерства закордонних справ Сергія направили працювати у Брюссель. До речі, це друга каденція, коли Сергія назначили там працювати. Під час першої каденції він займав посаду радника представника України при Європейському Союзі, а під час другої отримав підвищення і був призначений заступником представника України при Європейському Союзі. Основним напрямком його роботи є євроінтеграція.

Щодо сімейного стану: Сергій одружений, має сина Кия, йому 14 років. Проживає їх родина у Брюсселі, там Кий і здобуває середню освіту.

– Взагалі, у нас дуже дружня родина. Ми увесь час зідзвонюємось або списуємось, обговорюємо як у кого пройшов день. Це стосується як старшого сина, так і молодшого, ми так звикли, – з теплотою у серці розповідає Раїса Терешко.

Усім серцем Раїса Петрівна пишається своїми синами та дякує Богу, що виховала їх гідними, освіченими людьми.

Завдячуючи пані Раїсі, я змогла зв’язатись особисто з її сином Сергієм і трішки розпитати його щодо зустрічі і, зокрема, знайомства з міським головою Володимиром Москаленко, що відбулося у Брюсселі.

– Для мене була, звісно, честь привітати міського голову мого рідного міста Володимира Москаленка. Ми зустрілися в Європейському Парламенті, де створений хаб українського громадянського суспільства, наданий Європейським Парламентом у зв’язку з початком повномасштабної російської агресії в Україні; поспілкувалися, я розповів як працює ЄС, які види допомоги він надає Україні, наскільки важливо розвивати партнерство міст і громад у контексті європейської інтеграції і України в цілому, – розповів мені Сергій Терешко.

Далі Сергій Валентинович додав, що ЄС надає величезні обсяги гуманітарної допомоги Україні, починаючи від перших днів війни. Ця допомога включає в себе продукти харчування, одяг, засоби для прихистку населення, в подальшому удосконалюється надання такої допомоги як міські і шкільні автобуси, енергетичне обладнання (що вкрай важливо у зв’язку з терористичними атаками росії на об’єкти енергетичної інфраструктури), енергозберігаючі лампочки тощо.

– Як представники України при Європейському Союзі ми працюємо передусім над створенням масштабних рамок і можливостей, в яких кожне місто чи громада України матиме можливості реалізації своїх європейських потреб. І, власне, такі зустрічі, яка була здійснена Володимиром Москаленко, є важливими у контексті зав’язування таких зв’язків, встановлення контактів. Ми говоримо зазвичай як представництва урядові про потреби національного масштабу, але нашим партнерам у ЄС цікаво почути думку безпосередніх громад конкретних містечок, що сприяє кращому розумінню в Європейському Союзі потреб держави і того, що відбувається в ній, – наголосив Сергій Терешко.

Візит міського голови Володимира Москаленка до Брюсселя став знаковим для Коростенської територіальної громади. Ми сподіваємось на подальшу співпрацю з європейськими країнами, а нашому земляку Сергію Терешку дякуємо за підтримку та бажаємо успіхів у його професійній діяльності!

Тетяна Ковальова, «КоростеньМЕДІА»