Українцям можуть не зарахувати частину пенсійного стажу: у якому випадку це може відбутись



До 2028-го року в Україні поступово вступатимуть у дію нововведення, передбачені пенсійною реформою. У тому числі й змінюватимуться вимоги до пенсійного стажу громадян.

Часто українці стикаються з проблемою, коли підприємство або установа, в якій працювала людина, давно не діє. У Пенсійному фонді розповіли, як діяти в такому випадку, аби не втратити роки стажу.

Що робити в такому випадку?

Як зазначають у Пенсійному фонді, стаж роботи можна встановити за наявності показань свідків, які працювали разом з особою, що звертається з цим питанням. Варто зазначити, що свідків має бути мінімум двоє.

Також у цих людей мають бути дркументи про професійну діяльність за період, про який іде мова у зверненні заявника. У такому разі треба зі свідками й документами звернутись до сервісного центру Пенсійного фонду України.

Якщо у трудовій книжці містяться неправильні або неточні записи про періоди роботи, для підтвердження стажу роботи приймаються дані, що містяться в реєстрі застрахованих осіб (після 1998 року), а також довідки, витяги з наказів, відомості про заробітну плату, які містять відомості про періоди роботи, – зазначають у Пенсійному фонді.

Однак, якщо людині не вдасться підтвердити стаж, то вона не зможе вийти на пенсію а 60 років. У такому випадку їй доведеться чекати до 63 років.